Medytacja

 

 

„Medytacja to sztuka kochania Atmy.
Atma to Jaźń, Dusza, Uniwersalna Energia, Świadomość lub Bóg.”

 

Grupowe medytacje inspirują i mobilizują, pomagają wytrwać w praktyce, świadomie otworzyć serce i umysł na poznanie swojej prawdziwej natury. Grupa tworzy też swoiste pole energetyczne, w którym łatwiej medytować.

Medytacje odbywają się w ciszy i trwają 60 minut.

Siedzimy w wygodnej dla nas pozycji z wyprostowanym kręgosłupem i zamkniętymi oczami. Warto użyć koców i wałków, aby pozycja była rzeczywiście wygodna a wyprostowaniu pleców nie towarzyszyło napięcie i nadmierny wysiłek; by nie obciążać kręgosłupa biodra powinny znajdować się wyżej niż kolana. Można też oprzeć plecy o ścianę lub usiąść na krześle. Jeśli potrzebujesz, przynieś swoją poduszkę do medytacji. Maty, koce, wałki dostępne są też w studio.

Dłonie ułożone są luźno na udach wnętrzami do sufitu lub delikatnie splecione. Oddychamy lekko i swobodnie rozluźniając niepotrzebne napięcia, relaksujemy się. Obserwujemy naturalny oddech, każdy wdech i każdy wydech, cierpliwie i z wyrozumiałością wracając do tej czynności, za każdym razem kiedy zorientujemy się, że nasz umysł zajął się czymś innym. Możemy skupić swoją uwagę na przestrzeni serca lub na wyobrażonym podmiocie czy obiekcie.

Medytacja w ciszy trwa 60 minut, w tym ostatnie kilka minut medytujemy przy muzyce. Na koniec dajemy sobie czas na łagodne wyjście z medytacji i stopniowo otwieramy oczy.
Medytować znaczy działać w stanie klarownego postrzegania, obserwować z całkowitą uważnością i bez jakichkolwiek wniosków, osądów czy krytycyzmu. Medytacja wymaga od medytującego całkowitego zjednoczenia się z chwilą obecną. W tym stanie jedności, zachodzi w jego psychice radykalna zmiana. Podczas utrzymywania uważności na każdej nadchodzącej chwili, dokonuje się proces oczyszczania ciała, umysłu i świadomości.

Medytacje odbywają się za wiedzą, zgodą i błogosławieństwem Mistrza duchowego z Indii Sadguru Atma Malik Mauli.

Medytacje od września 2018:
ŚRODY godz. 7.15 - 8.15 
Prosimy przybyć kilka minut wcześniej, ponieważ medytacja zaczyna się punktualnie.
Prosimy przed każdym przyjściem upewnić się w grafiku na naszej stronie internetowej czy medytacja nie jest odwołana w danym dniu.
www.harmoniumstudio.pl/grafik
 
Organizacja:
Harmonium Studio Rozwoju i Kreatywnej Edukacji
Al. Piłsudskiego 54
www.harmoniumstudio.pl/lokalizacja
Marek Ruczko tel. 601 382 112
 
Wstęp wolny
Medytacje są bezpłatne. Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów.