Medytacja

 

 

„Medytacja to sztuka kochania Atmy.
Atma to Jaźń, Dusza, Uniwersalna Energia, Świadomość lub Bóg.”

 

UWAGA: PORANNE MEDYTACJE W HARMONIUM ZAWIESZONE SĄ DO ODWOŁANIA!

MEDYTACJE PORANNE

Grupowe medytacje inspirują i mobilizują, pomagają wytrwać w praktyce, świadomie otworzyć serce i umysł na poznanie swojej prawdziwej natury. Grupa tworzy też swoiste pole energetyczne, w którym łatwiej medytować.

Medytacje odbywają się w ciszy i trwają 60 minut.

Siedzimy w wygodnej dla nas pozycji z wyprostowanym kręgosłupem i zamkniętymi oczami. Warto użyć koców i wałków, aby pozycja była rzeczywiście wygodna a wyprostowaniu pleców nie towarzyszyło napięcie i nadmierny wysiłek; by nie obciążać kręgosłupa biodra powinny znajdować się wyżej niż kolana. Można też oprzeć plecy o ścianę lub usiąść na krześle. Jeśli potrzebujesz, przynieś swoją poduszkę do medytacji. Maty, koce, wałki dostępne są też w studio.

Dłonie ułożone są luźno na udach wnętrzami do sufitu lub delikatnie splecione. Oddychamy lekko i swobodnie rozluźniając niepotrzebne napięcia, relaksujemy się. Obserwujemy naturalny oddech, każdy wdech i każdy wydech, cierpliwie i z wyrozumiałością wracając do tej czynności, za każdym razem kiedy zorientujemy się, że nasz umysł zajął się czymś innym. Możemy skupić swoją uwagę na przestrzeni serca lub na wyobrażonym podmiocie czy obiekcie.

Medytacja w ciszy trwa 60 minut, w tym ostatnie kilka minut medytujemy przy muzyce. Na koniec dajemy sobie czas na łagodne wyjście z medytacji i stopniowo otwieramy oczy.
Medytować znaczy działać w stanie klarownego postrzegania, obserwować z całkowitą uważnością i bez jakichkolwiek wniosków, osądów czy krytycyzmu. Medytacja wymaga od medytującego całkowitego zjednoczenia się z chwilą obecną. W tym stanie jedności, zachodzi w jego psychice radykalna zmiana. Podczas utrzymywania uważności na każdej nadchodzącej chwili, dokonuje się proces oczyszczania ciała, umysłu i świadomości.

Medytacje odbywają się za wiedzą, zgodą i błogosławieństwem Mistrza duchowego z Indii Sadguru Atma Malik Mauli (Janglidasa Maharaja).

Czas:
ŚRODY godz. 7.15 - 8.15 
Prosimy przybyć kilka minut wcześniej, ponieważ medytacja zaczyna się punktualnie.
Prosimy przed każdym przyjściem upewnić się w grafiku na naszej stronie internetowej czy medytacja nie jest odwołana w danym dniu.
www.harmoniumstudio.pl/grafik
 
Organizacja:
Harmonium Studio Rozwoju i Kreatywnej Edukacji
Al. Piłsudskiego 54
www.harmoniumstudio.pl/lokalizacja
Marek Ruczko tel. 601 382 112
 
Wstęp wolny
Medytacje są bezpłatne. Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów.

Zapraszamy także na cykliczne MEDYTACJE w KRĘGU (opis poniżej).

 

MEDYTACJE w KRĘGU

Wspólna medytacja w kręgu to otwarta formuła, w której możliwe jest spotkanie pasjonatów różnych praktyk medytacyjnych i uważnościowych oraz osób, które dopiero początkują lub nie posiadają żadnego doświadczenia w tym obszarze.

Medytacja odbywa się w ciszy i jest przez nią prowadzona. Siedząc w kręgu, każda osoba praktykuje według własnego doświadczenia, a wspólna energia grupowa, która tworzy się się podczas takiego spotkania, wspiera każdy indywidualny proces. Przed rozpoczęciem medytacji, osoby początkujące mogą uzyskać proste wskazówki, w jaki sposób mogą praktykować podczas tego spotkania.

Najbliższy termin: patrz AKTUALNOŚCI

Czas trwania: 40 minut.

Ważne: Prosimy przybyć 10 minut przed rozpoczęciem medytacji, a w przypadku spóźnienia nie wchodzić w trakcie jej trwania.

Wstęp wolny. Medytacja jest bezpłatna. Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów.

Organizacja:

HARMONIUM Studio Rozwoju i Kreatywnej Edukacji
Aleja Piłsudskiego 54 w Olsztynie
Marek Ruczko
e-mail:
tel. 601 382 112
 
Medytacje w Kręgu to prospołeczna i niekomercyjna inicjatywa Marka Ruczko i Harmonium Studio. Jej ideą przewodnią jest upowszechnianie medytacji poza podziałami oraz integracja osób i społeczności poszukujących w obszarze samorozwoju, a także praktykujących w różnych nurtach czy tradycjach. Idea ta realizowana jest podczas cyklicznych, otwartych spotkań, poprzez wspólną praktykę w kręgu, wymianę doświadczeń oraz wzajemne wsparcie w osobistej praktyce.
Inicjatywa ta powstała w 2019 roku z inspiracji działalnością mistrza medytacji z Indii: Sadguru Atma Malik Mauli - Janglidasa Maharaja. Od 2018 roku - roku jego osobistej wizyty oraz przy jego wsparciu - prowadzone są także regularne medytacje poranne w Harmonium Studio (informacja wyżej).