Aktualności

Zapraszam serdecznie przez cały listopad na WSPÓLNE MEDYTACJE w CISZY w INTENCJI MIŁOŚCI i POKOJU, które będą inicjowane w przestrzeni online. Jest to kontynuacja cyklicznych, stacjonarnych medytacji w kręgu organizowanych przez Harmonium Studio.
Jakkolwiek pomysł wspólnej medytacji online by nie brzmiał dziwnie, chodzi o to, żeby wzajemnie się wspierać w medytacji i łączyć się we wspólnej intencji o tym samym czasie, wszak dla energii nie ma ograniczeń.

Nie jestem mistrzem medytacji. Jestem Twoim kompanem na drodze. Niczego nie chcę Cię uczyć. Medytacje będzie prowadziła cisza. Będę siedział przed kamerą, jeśli będzie taka potrzeba, po to, żeby było większe poczucie, że tam jestem.

Spotkania będą prowadzone "live" na platformie Facebook na profilu Harmonium Studio w listopadzie w każdy:
PONIEDZIAŁEK i CZWARTEK o godz. 20.40.
Każda medytacja trwa 20 minut.

Jeśli medytujesz regularnie, rób to po swojemu. Jeśli nie masz żadnego doświadczenia, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, którymi możesz się kierować, ale nie musisz:
- usiądź wygodnie na poduszce na podłodze lub na krześle,
- utrzymuj wydłużony kręgosłup i rozluźnij ciało,
- zamknij oczy lub skieruj wzrok w jeden punkt,
- skup uwagę na oddechu lub wybranej przestrzeni ciała np. przestrzeni serca,
- możesz skupić się na powtarzaniu wspólnej lub osobistej intencji, wybranym obrazie, symbolu itp.
- pozwalaj przepływać doznaniom, myślom i emocjom takimi jakimi są, starając się utrzymywać uwagę na tym, co zostało przez ciebie wybrane jako obiekt w medytacji.

Jeśli czujesz, że chcesz spróbować - dołącz. Jeśli wolisz inaczej - medytuj samotnie. Jeśłi masz swoją drogę, swoje praktyki, życz dobrze sobie i nam.

Udział we wspólnych medytacjach jest oczywiście bezpłatny.

Do zobaczenia.
Marek Ruczko vel Książę Relaksu

Koncert relaksacyjno - kontemplacyjny ONLINE

„PODRÓŻ”

SPIRIT TREE - Alicja Ruczko & Marek Ruczko

 

Koncert ten jest zaproszeniem do podróży w głąb siebie. 

W stan kontemplacyjny wprowadzi nas głos i dźwięki subtelnie brzmiących instrumentów.

Poprzez prowadzoną relaksację przejdziemy od czuwającego umysłu do głębokiej regeneracji i odpoczynku. Podczas koncertu usłyszymy piosenki z tekstami wspólnoty Szejkerów, Rumiego, w autorskich kompozycjach Alicji i Marka. Usłyszymy instrumenty z różnych części świata jak: kalimby, tongue drum, dzwonki koshi, tingsze, shruti box, będą też dźwięki gitary (w stroju 432Hz).

Znaczna część koncertu będzie kąpielą w dźwiękach trzynastu mis tybetańskich. Misy tzw. tybetańskie lub inaczej dźwiękowe, śpiewające są instrumentami o długiej tradycji wywodzącej się z okolic Himalajów. Obecnie, dzięki swym niezwykłym właściwościom - częstotliwościom wibracji używa się ich do relaksacji, muzykoterapii, wzmacniania i poprawy jakości życia. Dzięki subtelnej jakości wibracji oraz wielotonom, którymi "śpiewają" misy, nasze ciało wchodzi w stan głębokiego rozluźnienia, obniża się częstotliwość fal mózgowych oraz aktywuje układ przywspółczulny, powodując głębokie rozluźnienie, odpoczynek i regenerację organizmu na poziomie fizycznym i psychologicznym. Proces ten sprzyja doświadczeniu wewnętrznej ciszy i spokoju, a czasem prowadzi do wewnętrznej podróży – otwarcia na intuicję i symbolikę życiowych opowieści.

Wibracje dźwięku instrumentów i głosu rozbrzmiewać będą w sali i harmonizować każdego z nas z osobna i wszystkich razem. 

Zapraszają:

Alicja Ruczko - śpiew, misy tybetańskie, sansula, wave drum, tongue drum, shruti box, dzwoneczki koshi.
Marek Ruczko – gitara, wspomagajki, śpiew

O misach:
Misy tzw tybetańskie lub inaczej dźwiękowe, śpiewające są instrumentami o długiej tradycji wywodzącej się z okolic Himalajów. Obecnie, dzięki swym niezwykłym właściwościom - częstotliwościom wibracji używa się ich do relaksacji, muzykoterapii, wzmacniania i poprawy jakości życia. Dzięki subtelnej jakości wibracji oraz wielotonom, którymi "śpiewają" misy, nasze ciało wchodzi w stan głębokiego rozluźnienia, puszczają długotrwałe napięcia mięśniowe dzięki czemu ciało może rzeczywiści efektywnie odpocząć.

Koncert odbędzie się "na żywo" na platformie Facebooka w prywatnej grupie:  Podróż - koncert online

29 listopada 2020, godz. 18:00

Koncert trwa około 90 minut.

Dostęp do transmisji: 20 zł

 

Kroki:

1. Wpłać na konto 20 zł

Studio Głosu i Dźwięku Alicja Ruczko

nr konta: 33114020040000300279609447

w tytule przelewu: koncert online 29.11.2020

2. Podaj swoją nazwę użytkownika na Facebooku lub wyślij prośbę o dołączenie do grupy. Prosimy o wysłanie przelewu i prośby o dołączenie do grupy odpowiednio wcześniej, żebyśmy zdążyli ją zaakceptować przed koncertem.

3.Prośba zostanie zaakceptowana po zaksięgowaniu przelewu i zostaniesz dołączona/dołączony do grupy.

4.Włącz Facebook i wejdź na grupę w niedzielę 29 listopada kilka minut wcześniej przed koncertem.

5.Przygotuj sobie wygodne miejsce do leżenia lub siedzenia, koc; polecamy też włączenie słuchawek lub głośnika.

6. Transmisja koncertu zacznie się o godz. 18:00.

 

Organizacja:

STUDIO GŁOSU I DŹWIĘKU Alicja Ruczko,
HARMONIUM Studio Rozwoju i Kreatywnej Edukacji


Alicja Ruczko
Artystka, dyplomowana specjalistka w dziedzinie emisji i terapii głosu; terapeutka dźwiękami mis tybetańskich. Twórczyni metody - Voice Healing©. To holistyczna metoda patrzenia na człowieka, w której kluczowym narzędziem jest wibracja głosu - naturalne narzędzie uzdrawiania. Alicja prowadzi swoją praktykę Studio Głosu i Dźwięku w Olsztynie, również w różnych częściach Polski.

Tu możesz nas zobaczyć i posłuchać:
https://www.youtube.com/watch?v=OZWDElDtRt0
www.voicemission.pl

Marek Ruczko

Przewodnik w praktyce jogi, relaksacji i uważności; twórca metody Tańcz Siebie™ - naturalnej i uważnej ekspresji poprzez ruch; biomasażysta; pedagog; założyciel i właściciel Studia Harmonium w Olsztynie; twórca muzycznej inicjatywy Muzykanci Serca oraz współtwórca koncertów relaksacyjnych. W swojej praktyce podąża osobistą ścieżką serca poszukując metod i technik prowadzących do integralnego i harmonijnego rozwoju człowieka. 
www.harmoniumstudio.pl
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bezpieczeństwo i komfort w koncertach stacjonarnych:
Słuchasz koncertu w najwygodniejszej dla siebie pozycji, na siedząco lub na leżąco, przykryta/przykryty kocem.
Prosimy o zabranie swojej maty i koca.
Przeciwwskazania do uczestnictwa w koncercie: wysoka gorączka, implanty, rozrusznik serca, pierwszy trymestr ciąży, epilepsja.

••• JOGA DLA ZDROWIA, ŚWIADOMOŚCI i HARMONII •••

Zapraszamy serdecznie osoby, które już rozpoczęły w naszym studio praktykę jogi dla początkującycyh w marcu 2020 oraz osoby, które chcą zapisać się do nowej grupy, do udziału w zajęciach od 7 września 2020 r. Zajęcia skierowane są przede wszystkim do osób, które nie mają żadnego doświadczenia w praktyce jogi.

PONIEDZIAŁKI godz. 20.00-21.00: GRUPA 1

CZWARTKI godz. 20.00-21.00: GRUPA 2

Grupa ruszy, jeśli zbierze się minimalna ilość uczestników (8 osób). We wrześniu zajęcia będą odbywać się dla każdej grupy raz w tygodniu.

Ze względu na niepewną sytuację epidemiologiczną, zastrzegamy sobie prawo do zmian w grafiku.

Uwaga! Wymagane ponowne ZAPISY: , 601 382 112. Prosimy o wskazanie grupy, do której chce się uczęszczać.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Regulamin i warunki uczestnictwa w zajęciach stacjonarnych sprawdź TUTAJ. Ze względu na zalecenia sanitarne na zajęciach obowiązują własne maty!

Prowadzenie: Marek Ruczko

Tu sprawdzisz dodatkowe informacje: JOGA ♦ GRAFIKCENNIK

Proponowane przez studio zajęcia jogi to zestaw ćwiczeń fizycznych oraz technik relaksacyjnych, który służy obniżaniu napięć w ciele, poprawie elastyczności, wytrzymałości oraz siły mięśni. Ćwiczenia pozytywnie wpływają także na kręgosłup i postawę całego ciała. Regularna praktyka jogi wycisza, relaksuje oraz zwiększa odporność na stres.

Informacje dodatkowe:

 • Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zapoznanie się i podpisanie „Deklaracji uczestnika zajęć”, która jest przedstawiana na pierwszym spotkaniu. W przypadku poważniejszych schorzeń wymagane jest zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania ćwiczeń o umiarkowanym wysiłku.
 • Na zajęciach potrzebny jest luźny strój do ćwiczeń oraz mata antypoślizgowa. Ćwiczymy na boso. Studio dysponuje pomocami do ćwiczeń: krzesła, klocki, koce, paski, liny i maty.
 • Mile widziana własna mata do ćwiczeń, jeśli się taką posiada. Na pierwszych zajęciach można także użyczyć matę w studio.
 • Na pierwsze zajęcia prosimy przybyć 10 minut wcześniej.

 

KAMERALNE GRUPY ••• INDYWIDUALNE PODEJŚCIE ••• WYKWALIFIKOWANY PROWADZĄCY

Zapraszamy serdecznie na SESJE JOGI ONLINE z HARMONIUM STUDIO w OPCJI ABONAMENTU oraz do skorzystania z 24 godzinnej BEZPŁATNEJ PRÓBKI dostępnej w dowolnym momencie.

Sesje prowadzone są przez Marka Ruczko i udostępnione na platformie FACEBOOK w dedykowanych grupach "HARMONIUM STUDIO ONLINE".

 

W ramach dostępu do grupy online, na wybrany przez Ciebie czas, otrzymujesz dostęp do archiwalnych sesji, które były nagrywane lub prowadzone „live”:

20 sesji JOGI dla POCZĄTKUJĄCYCH i PRAKTYKUJĄCYCH (90 i 60 minutowych)

8 sesji PRAKTYKI RELAKSACJI i UWAŻNOŚCI (40 minutowych)

4 sesje UWAŻNOŚCI w ŻYCIU CODZIENNYM (20 minutowych)

1 sesja MEDYTACJI PROWADZONEJ (20 minutowej)

 

W sumie otrzymujesz dostęp do 35 godzin nagrań podzielonych na 33 sesji różnej praktyki i długości trwania.

 

BEZPŁATNA PRÓBKA!

Przed wykupieniem abonamentu, możesz sprawdzić czy proponowane zajęcia odpowiadają Twoim potrzebom korzystając z bezpłatnego i niezobowiązującego dostępu przez 24 godziny do wszystkich sesji w grupie.

Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji wyślij wiadomość:

- messengerem do HARMONIUM Studio

- mailem:

Opcja próbna dostępna jest jednorazowo i w dowolnym momencie.

 

CENNIK OPCJI ABONAMENTOWYCH:

DLA NOWYCH OSÓB:

 • TYDZIEŃ: 40 zł
 • MIESIĄC: 120 zł
 • 2 MIESIĄCE: 200 zł

DLA OSÓB POSIADAJĄCYCH KARNET ZAJĘĆ STACJONARNYCH w danym miesiącu:

 • TYDZIEŃ: 30 zł
 • MIESIĄC: 80 zł
 • 2 MIESIĄCE: 130 zł

 

DANE DO PRZELEWU:

HARMONIUM Marek Ruczko

Nr konta [mBank]: 88 1140 2004 0000 3002 7587 6867

W tytule przelewu: joga abonament online: tydzień/miesiąc/2 miesiące; imię i nazwisko

 

ZGŁOSZENIA:

• Mail:

• Messenger: HARMONIUM Studio

Przy zgłoszeniu prosimy podać:

- imię i nazwisko,

- wybrany czas abonamentu,

- nazwę profilu na Facebooku,

- potwierdzenie dokonania przelewu.

• Po zgłoszeniu i dokonaniu przelewu, osoba dostaje link z zaproszeniem dołączenia do 2 prywatnych grup HARMONIUM STUDIO ONLINE na wybrany czas.

• Jeśli potrzebujesz faktury, podaj swoje dane w zgłoszeniu przed dokonaniem przelewu. W innym przypadku wystawimy dowód sprzedaży w postaci paragonu.

 

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW:

Czas abonamentu liczony jest od dnia otrzymania dostępu do grupy online. Miesiąc oznacza okres 30 dni; 2 miesiące - okres 60 dni.  

• Po uzyskaniu dostępu do grupy, prosimy o zapoznanie się najpierw z jej regulaminem.

• Ze względu na brak możliwości interakcji, każda osoba uczestnicząca w sesji bierze osobistą odpowiedzialność za swoją praktykę. Polecamy przy tym każdorazowo wziąć pod uwagę, z empatią i sympatią dla samej/samego siebie, doświadczenie, stan swojego zdrowia oraz możliwości w danym dniu.

• Zajęcia nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży. W takich przypadkach zalecamy znalezienie zajęć dedykowanych dla tego okresu.

• W przypadku problemów technicznych prosimy o kontakt telefoniczny: 601 382 112.

 

Zapraszam serdecznie. Marek Ruczko

 

REGULAMIN i NOWE WARUNKI UCZESTNICTWA w ZAJĘCIACH STACJONARNYCH HARMONIUM STUDIO.
 
W związku z wytycznymi administracji dotyczącymi prowadzenia zajęć w czasie zagrożenia epidemiologicznego, od dnia 8.06.2020 roku wprowadzone zostają w Studio Harmonium następujące środki ostrożności i warunki uczestnictwa:
 
Działania po stronie Organizatora zajęć:
 • w studio może znajdować się ograniczona ilość osób (12 uczestników + prowadzący);
 • organizator dba o czystość studia oraz regularną w ciągu dnia dezynfekcję powierzchni dotykowych;
 • pomiędzy zajęciami jest przerwa techniczna na potrzeby dezynfekcji powierzchni i wentylacji pomieszczeń oraz na bezpieczną zmianę grup;
 • w wyznaczonych miejscach w studio znajdują sie preparaty do dezynfekcji rąk oraz instrukcje higieniczne;
 • prowadzący zajęcia stosuje zalecane środki higieniczne oraz odpowiedni dystans.
Zalecenia dla Uczestników zajęć:
 • w studio może znajdować się ograniczona ilość osób (12 uczestników + prowadzący);
 • ze wględu na ograniczoną ilość osób, na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy (obowiązuje kolejność zgłoszeń; pierwszeństwo mają osoby, które wykupią karnet 8 wejść) ;
 • na zajęcia przychodź w dobrym stanie zdrowia; jeśli gorzej się czujesz, nie jesteś pewien/pewna stanu swojego zdrowia - zostań w domu lub skorzystaj z zajęć online;
 • na terenie studia zachowuj szczególne środki ostrożności i higieny:
- zachowaj zalecany odstęp od innych (1,5-2m),
- używaj mydła, płynu dezynfekującego i papierowych ręczników,
- podczas kaszlu i kichania zakrywj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką;
 
 • na zajęcia przynoś własną matę i kocyk lub ręcznik; używaj jedynie swoich przyborów i akcesoriów do ćwiczeń;
 • przy stanowisku recepcyjnym może znajdywać się jedna osoba;
 • uczestnicy, którzy w sposób rażący naruszają zasady bezpieczeństwa, mogą zostać poproszone o opuszczenie studia.
Rozliczenie karnetów marcowych:
Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności związane z sytuacją wprowadzenia stanu epidemiologcznego oraz koniecznością odwołania zajęć stacjonarnych, na którą nie mieliśmy wpływu, osobom, które nie wykorzystały swoich marcowych karnetów w Studio Harmonium czy w opcji online, proponujemy następujące rozwiązania:
- wykorzystanie pozostałej części karnetu na zajęcia stacjonarne lub online w miesiącu czerwcu lub lipcu 2020 roku;
- w szczególnych przypadakch zwrot pięniedzy za niewykorzystaną część karnetu za dni 16-29 marca 2020 roku.
Prosimy o kontakt w celu ustalenia indywidualnego sposobu rozliczenia.
 
 
Instrukcje higieniczne: