Aktualności

W związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych w Harmonium Studio do odwołania, zapraszamy serdecznie na SESJE JOGI ONLINE, które kontynuujemy również w kwietniu 2020 roku. Sesje skierowane są do osób praktykujących oraz początkujących. Zachęcamy do uczestnictwa w sesjach razem z rodziną.

Sesje są prowadzone "na żywo" przez Marka Ruczko na platformie FACEBOOK w prywatnej grupie HARMONIUM STUDIO ONLINE, dlatego warunkiem skorzystania z tej propozycji jest posiadanie własnego profilu na tej platformie lub skorzystanie z profilu osoby znajomej.

W ramach grupy online prowadzone będą sesje:

 • JOGA (9 sesji 90-minutowych prowadzonych "na żywo") - spokojna, prosta i uważna praktyka ćwiczeń rozciągających i wzmacniających ciało oraz innych ćwiczeń relaksujących ciało i umysł. Sesje te nie zastąpią bezpośredniej praktyki jogi z prowadzącym, dlatego będą prowadzone w sposób prosty i bezpieczny, tak, aby każdy mógł z nich skorzystać. Dodatkowym atutem tych sesji będą krótkie wstawki z zakresu ruchu naturalnego i spontanicznego.

 • PRAKTYKA RELAKSACJI, UWAŻNOŚCI i MEDYTACJI (4 sesje 40-minutowe prowadzone "na żywo" lub nagrane wcześniej i udostępnione) - proste techniki rozluźniania się, rozwijania umiejętności kierowania uwagi do wewnątrz, wewnętrznej obserwacji, koncentracji i wyciszania się.

 • Dodatkowo na grupie udostępniane będą różne INSPIRUJĄCE MATERIAŁY dotyczące szeroko pojętego rozwoju człowieka.  

WAŻNE: Sesje będą prowadzone lub udostępnianiene według grafiku podanego poniżej, ale każda zakończona sesja będzie zapisana w grupie i dostępna dla każdego jej uczestnika w dowolnym momencie przez cały miesiąc kwiecień 2020 r. Pozwoli to na wielokrotne korzystanie z sesji w najbardziej odpowiednim dla każdego czasie. W związku z tym do grupy można dołączyć w każdym momencie, a opłata jest stała i niezależna od czasu dołączenia do grupy.

GRAFIK SESJI ONLINE:

 • JOGA: poniedziałki i czwartki godz. 18.00-19.30 (sesje prowadzone "na żywo"):

 • PRAKTYKA RELAKSACJI, UWAŻNOŚCI i MEDYTACJI: środy godz. 21.00-21.40 od 8 kwietnia (sesje prowadzone "na żywo" lub w postaci udostępnionych nagrań)

Terminy pojedynczych sesji online mogą ulec zmianie.

OPŁATA za dostęp do wszystkich sesji w dniach 1-30 kwietnia 2020 r.:

Uwaga: Mając na uwadze trudną sytuację nas wszystkich, proponujemy także alternatywę do regularnej opłaty, według aktualnych możliwości każdej osoby. Każda opłata będzie dla nas dobra.

 • 160 zł pakiet pojedynczy (możesz zapłacić mniej według uznania, jeśli jesteś w trudniejszej sytuacji finansowej)

 • 240 zł pakiet rodzinny (dwie lub więcej osoby dorosłe; możesz zapłacić mniej według uznania, jeśli jesteś w trudniejszej sytuacji finansowej. Najważniejsze: prosimy zapraszać dzieci do wspólnej praktyki poza pakietami i bez żadnych opłat!!!)

Ważne: Nie ma możliwości wykupienia pojedynczych sesji, ale biorąc pod uwagę, że ktoś może chcieć zrezygnować z sesji z różnych powodów, przewidujemy możliwość zwrotu całej sumy po zgłoszeniu takiej prośby do dnia 3.04.2020 r. włącznie, czyli po pierwszych zajęciach.

Ps. Jeśli masz bardzo trudną sytuację finansową, nie możesz zapłacić, a bardzo chcesz uczestniczyć w naszych sesjach online, śmiało skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, a wspólnie poszukamy rozwiązania np. wymiany barterowej lub innych opcji.

DANE DO PRZELEWU:

HARMONIUM Marek Ruczko
Nr konta [mBank] : 88 1140 2004 0000 3002 7587 6867
Kwota: 160/240 zł lub inna
W tytule przelewu: joga online 04.2020, imię i nazwisko
 

ZGŁOSZENIA:

Mail:

Messenger: Harmonium Studio

 • Przy zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, potwierdzenie dokonania przelewu, nazwę profilu na Facebooku
 • Po zgłoszeniu i dokonaniu przelewu, osoba dostaje link z zaproszeniem dołączenia do prywatnej grupy HARMONIUM STUDIO ONLINE, która jest następnie zatwierdzana przez jej administratora.

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW:

 • Ze względu na brak możliwości interakcji, każda osoba uczestnicząca w sesji bierze osobistą odpowiedzialność za swoją praktykę. Polecamy przy tym każdorazowo wziąć pod uwagę, z empatią i sympatią dla samej/samego siebie, doświadczenie, stan swojego zdrowia oraz możliwości w danym dniu.
 • Dostęp do grupy jest ważny w dniach 1-30 kwietnia 2020 r. W przypadku wznowienia zajęć stacjonarnych w miesiącu kwietniu, opłata za zajęcia "online" będzie upoważniała do uczestnictwa w zajęciach stacjonarnych w Harmonium Studio do końca miesiąca, a dla pozostałych osób sesje stacjonarne będą transmitowane nadal "online".
 • Prosimy o wcześniejsze zapisy i dołączanie do grupy, ponieważ przed samą sesją lub w jej trakcie skupiamy się już wyłącznie na jej transmisji.
 • Po uzyskaniu dostępu do grupy, prosimy o zapoznanie się najpierw z jej regulaminem.
 • Zajęcia nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży. W takich przypadkach zalecamy znalezienie zajęć dedykowanych dla tego okresu.
 • W przypadku problemów technicznych prosimy o kontakt telefoniczny: 601 382 112.

Zapraszam serdecznie. Marek Ruczko

W tym trudnym dla każdego czasie zapraszam na indywidualne konsultacje i wsparcie z Kronimi Akaszy ONLINE.

Kroniki Akaszy to pole energetyczne (czy rodzaj metaforycznej biblioteki), w którym zapisane są wszelkie informacje dotyczące każdego z nas - naszej przeszłości, teraźniejszości, przyszłości na wszystkich płaszczyznach, wymiarach i poziomach. Informacje dotyczą naszych myśli, uczuć, wszelkich świadomowych i nieświadomych czynów i elementów życia, a także własnych zasobów, możliwości i potencjału.

Kroniki Akaszy mogą stanowić cenną pomoc w zrozumieniu własnego życia oraz postępowania, a przede wszystkim być przewodnikiem na drodze duchowego rozwoju. Współpraca z Kronikami pozwala dokonać wglądu w siebie, wniknąć w najdrobniejsze szczegóły życia, pozwala analizować nasze czyny i problemy z różnych perspektyw oraz wprowadzać potrzebne zmiany. Celem konsultacji jest podnoszenie naszej energii, obniżanie wibracji ego oraz spojrzenie na pewne problemy z perspektywy rozwiązania. Komunikując się i czerpiąc wiedzę z Kronik Akaszy dowiadujemy się co nam nie służy, co zdarzyło się w przeszłości, czego możemy się z tych doświadczeń nauczyć i jak możemy to zmienić, aby nasza przyszłość wyglądała inaczej.

Informacje, jakie możemy otrzymać w wyniku konsultacji dotyczą m.in.:

- osobistej ścieżki życiowej i zawodowej,

- nierozwiązanych problemów czy powtarzających się wzorców zachowań,

- zdrowia,

- relacji z samym sobą, otoczeniem i innymi,

- własnego potencjału i możliwości,

- rozwoju duchowego,

- innych nurtujących pytań czy obszarów życia.

Zapraszam serdecznie na konsultacje telefoniczne lub za pośrednictwem komunikatorów internetowych: Skype, Messenger, WhatsApp i inne.

Więcej informacji na temat sesji z Kronikami Akaszy znajdziesz TUTAJ.

W kwestii opłaty za konsultacje i dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego.

Marek Ruczko tel. 601 382 112

Drodzy!

 • Po kolejnej analizie dynamicznie zmieniającej się sytuacji oraz kierując się dobrem nas i wszystkich odwiedzających nasze studio, a także w dużej mierze odpowiedzialnością społeczną informujemy, że zmieniamy naszą czwartkową decyzję i ZAWIESZAMY WSZYSTKIE ZAJĘCIA STACJONARNE W HARMONIUM DO ODWOŁANIA!
 • Kiedy sytuacja się bardziej ustabilizuje damy znak, kiedy wznawiamy zajęcia, jak możemy rozwiązać sytuację wykupionych karnetów itp.
 • Jakiego wsparcia potrzebujecie w tym czasie? Czy i jakiego ewentualnie wsparcia potrzebujecie we własnej praktyce jogi? Nie znam się na transmisjach online, ale może ktoś ma jakąś radę lub praktyczną wskazówkę dotyczącą tego, jakiego rodzaju kontakt w tym czasie może nas wzajemnie wspierać? Wszelkie rady przyjmiemy z otwartością.

Poniżej kilka słów refleksji, jakby ktoś miał ochotę poczytać:

 • Decyzja nasza oparta jest nie na lęku, a na prostym i logicznym myśleniu, które bez paniki wyraża wielu specjalistów i które pokazują strategie innych krajów: nawet jeśli sami przejdziemy zainfekowanie wirusem łagodnie, to przez bliski kontakt możemy narazić innych, może mniej odpornych. Epidemię możemy zahamować w znacznie szybszym czasie, zachowując solidarnie wzmożone środki ostrożności, w tym ograniczony do minimum kontakt z innymi. Równolegle pamiętajmy też o zrozumieniu i odpowiednim wsparciu dla tych, co służą innym w tym trudnym czasie i tych, co muszą pracować.
 • Straty materialne, które każdy człowiek w tej sytuacji ponosi, są na pewno trudne, ale straty zdrowotne jakie możemy ponieść, nawet jeśli nie my sami, to nasi bliscy lub nasi bliźni/rodacy/obcy ludzie (jak chcesz, tak nazywaj), są w naszym osobistym odczuciu nieporównywalne.
 • Nadal polecamy zachowanie spokoju, pozytywnego i zarazem racjonalnego myślenia, odpowiedzialnego działania oraz stosowanie się do bieżących wytycznych. Polecamy też wszelkie praktyki oswajające lęk i stres oraz wzmacniające odporność. Pamiętając też, że wszystko jest po coś, a każdy kij ma dwa końce, może warto skorzystać i poświęcić ten czas na refleksję nad własnymi życiowymi wartościami oraz na wzmacnianie więzi rodzinnych czy relacji, na które na co dzień „nie mamy czasu”.

Zatem bądźmy zdrowi i uważni!
Dziękujemy za zrozumienie i jesteśmy w kontakcie, na razie bardziej pośrednim.
Czuj duch!

ZAPRASZAMY NA:

Z pozdrowieniem. Marek Ruczko

••• JOGA DLA ZDROWIA, ŚWIADOMOŚCI i HARMONII •••

Uwaga: W związku z sytuacją epidemiologiczną start nowej grupy wstrzymany do odwołania. Dziękujemy za zrozumienie.

W tym czasie zapraszamy na ZAJĘCIA JOGI ONLINE w kwietniu 2020. Szczegóły TUTAJ.

Zapraszamy serdecznie do drugiej, nowej grupy dla początkujących, która zaczyna zajęcia od 16 marca 2020 roku.

Zajęcia w PONIEDZIAŁKI godz. 20.00-21.00.

Zostały ostatnie miejsca!

Wymagane ZAPISY: , 601 382 112

Prowadzenie: Marek Ruczko

Tu sprawdzisz dodatkowe informacje: JOGA ♦ GRAFIKCENNIK

Proponowane przez studio zajęcia jogi to zestaw ćwiczeń fizycznych oraz technik relaksacyjnych, który służy obniżaniu napięć w ciele, poprawie elastyczności, wytrzymałości oraz siły mięśni. Ćwiczenia pozytywnie wpływają także na kręgosłup i postawę całego ciała. Regularna praktyka jogi wycisza, relaksuje oraz zwiększa odporność na stres.

Informacje dodatkowe:

 • Zajęcia skierowane są do osób początkujących oraz osób, które nie mają żadnego doświadczenia w praktyce jogi.
 • Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zapoznanie się i podpisanie „Deklaracji uczestnika zajęć”, która jest przedstawiana na pierwszym spotkaniu. W przypadku poważniejszych schorzeń wymagane jest zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania ćwiczeń o umiarkowanym wysiłku.
 • Na zajęciach potrzebny jest luźny strój do ćwiczeń oraz mata antypoślizgowa. Ćwiczymy na boso. Studio dysponuje pomocami do ćwiczeń: krzesła, klocki, koce, paski, liny i maty.
 • Mile widziana własna mata do ćwiczeń, jeśli się taką posiada. Na pierwszych zajęciach można także użyczyć matę w studio.
 • Na pierwsze zajęcia prosimy przybyć 10 minut wcześniej.

 

KAMERALNE GRUPY ••• INDYWIDUALNE PODEJŚCIE ••• WYKWALIFIKOWANY PROWADZĄCY

RELAKS NAD MORZEM - wyjazdowe spotkanie z praktyką jogi i uważności
 
Zapraszam serdecznie na spotkanie wyjazdowe w kameralnym i cichym miejscu nad morzem, podczas którego wspólna PRAKTYKA JOGI i UWAŻNOŚCI nakierowana będzie na RELAKS, czyli zwolnienie, rozluźnienie, zatrzymanie się, pobycie w większym połączeniu z samym/ą sobą i innymi.
Dodatkowo, bliska obecność nadmorskiego powietrza i przyrody sprzyjać ma spacerom, odpoczynkowi i  głębokiej regeneracji. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia, a jedynie chęć zrobienia czegoś dla siebie oraz pozwolenia sobie na relaks.
 
W programie spotkania:
- praktyka jogi i relaksacji
- praktyka uważności
- ruch z muzyką i w ciszy
- odpoczynek i regeneracja :)
 
Opcjonalnie:
- relaks w dźwiękach
- spacery i ćwiczenia na plaży
- rozmowy w kręgu
- filmy
- sauna (za dodatkową opłatą)
- ognisko.
 
PROWADZENIE:
Marek Ruczko - instruktor jogi i relaksacji, animator ekspresji poprzez ruch, biomasażysta, pedagog, założyciel i właściciel Studia Harmonium w Olsztynie. Od ponad 20 lat zgłębia techniki uważnościowe, relaksacyjne i medytacyjne w kraju i zagranicą. W swojej praktyce podąża osobistą ścieżką serca poszukując metod i technik prowadzących do integralnego i harmonijnego rozwoju człowieka.
 
CZAS: 21-24 maja 2020 (czwartek-niedziela)
Przyjazd w czwartek od godz. 16.00; wyjazd w niedzielę do godz. 13.00.
 
MIEJSCE: Ośrodek Wypoczynkowy ANANDA we Władysławowie-Chłapowie
ul. Jeżynowa 8, 84-120 Władysławowo
ANANDA to kameralne i ciche miejsce z klimatyczną salą do ćwiczeń i ogrodem. Znajduje się w zacisznym miejscu blisko morza, lasu i parku krajobrazowego.
Ośrodek oferuje 2 oraz 3-4 osobowe przestronne pokoje z łazienkami. Większość pokoi ma niezależne wejście bezpośrednio z ogrodu lub tarasu.
W ośrodku jest możliwość skorzystania z sauny za dodatkową opłatą. Na terenie posesji znajduje się bezpłatny parking oraz bezprzewodowy internet.
www.anandaresort.pl
 
WYŻYWIENIE
Podczas całego spotkania posiłki będą wegetariańskie - dania z różnych zakątków świata przygotowywane ze świeżych produktów.
Czwartek: kolacja.
Piątek i sobota: lekkie śniadanie, obiad i kolacja.
Niedziela: lekkie śniadanie i obiad.
 
PRAKTYKA JOGI i UWAŻNOŚCI
Delikatne ćwiczenia fizyczne, naturalny ruch i oddech, relaksacja i introspekcja, to praktyki, które przeznaczone są dla wszystkich, również dla osób początkujących. Prowadzone w sposób bezpieczny i zindywidualizowany, mają charakter praktyczny, a nie edukacyjny.
Poniższy plan jest propozycją, która może być dostosowana do potrzeb i możliwości grupy.
Udział w poszczególnych sesjach jest dowolny.
 
PLAN DNIA
CZWARTEK
16.00-18.00 przyjazd i zakwaterowanie
18.00-18.45 sesja ćwiczeń regeneracyjnych
19.00 kolacja
20.00 spotkanie organizacyjne i sesja relaksacyjna
PIĄTEK i SOBOTA
8.00 -8.45 delikatna praktyka na dzień dobry
9.00 lekkie śniadanie
10:00-12:00 praktyka jogi i uważności
12:15 obiad
17:00-19.50 praktyka jogi i uważności
19:00 kolacja
20:00 praktyki opcjonalne lub czas wolny
NIEDZIELA
8.00 -8.45 delikatna praktyka na dzień dobry
9.00 lekkie śniadanie
10:00-11:50 praktyka jogi i uważności
12:00-13.00 obiad, wykwaterowanie i wyjazd

ORGANIZACJA
Organizacja: HARMONIUM Studio Rozwoju i Kreatywnej Edukacji w Olsztynie
www.harmoniumstudio.pl
 
ZAPISY: 601 382 112,
Uwaga: I tura zapisów i wpłacania zaliczek do dnia 30.03.2020
Ilość miejsc ograniczona (maks. ok. 20 osób).
 • Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat zaliczki.
 • Przy dokonywaniu rezerwacji proszę wskazać preferowany pokój (2 lub 3-4 osobowy). Proszę także zwrócić uwagę na różnicę w cenie. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz możliwości organizacyjne.
 • Jeśli potrzebujesz transportu lub masz miejsce w samochodzie, napisz o tym w mailu. Postaramy się połączyć w grupki. Organizator nie zapewnia transportu, ale możemy wspólnie poszukać rozwiązania.
OPŁATA (obejmuje: 3 noclegi, wyżywienie, sesje praktyki):
720 zł (zakwaterowanie w pokoju 3-4 osobowym)
770 zł (zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym)
 
ZALICZKA: 200 zł (gwarantuje miejsce na warsztacie)
- gotówką w Studio Harmonium
- przelewem na konto:
Harmonium Marek Ruczko
Nr konta mBank: 88 1140 2004 0000 3002 7587 6867
w tytule: warsztat 21-24.05.2020, e-mail
kwota: 200 zł
 
RESZTA KWOTY PŁATNA NA MIEJSCU TYLKO GOTÓWKĄ.
 
Warunki uczestnictwa:
1. Przy rezygnacji z warsztatu do dnia 7.05.2020 zaliczka jest zwracana; po upływie tego terminu zaliczka jest bezzwrotna. W przypadku nieobecności na warsztacie istnieje możliwość odstąpienia swojego miejsca innej osobie po konsultacji z Organizatorem.
2. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu, jeśli nie zbierze się minimalna ilość uczestników. W takim przypadku zaliczki są zwracane w całości.
3. Wpłata zaliczki oznacza akceptację powyższych warunków.
 
Co zabrać na wyjazd: matę, luźny strój do ćwiczeń i cieplejszy do relaksu, ubranie i buty do spacerów, ulubiony kocyk .
 
W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą. Szczegóły wyjazdu zostaną przesłane w mailu po zapisaniu się na warsztat.
Zapraszam serdecznie i do zobaczenia :)
Marek Ruczko