BODYFULNESS - cykl warsztatowy (II edycja)

„Możesz uczynić to, co niemożliwe – możliwym,
potem to, co stanie się możliwym – łatwym,
a to co łatwe – pięknym”.
M. Feldekrais
 
INFORMUJEMY, ŻE LISTA UCZESTNIKÓW NA II EDYCJĘ JEST JUŻ ZAMKNIĘTA.
CHĘTNYCH ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ. INFORMACJE JUŻ WKRÓTCE.
 
Zapraszamy na spotkanie otwarte oraz II już edycję cyklu warsztatowego
 
BODYFULNESS - uważność ciała i ruchu wg metody Feldenkraisa i VanHowtena
[POZIOM 1]
 

Podczas warsztatów z uważności ciała i ruchu uczymy się porozumienia ze swoim ciałem, rozmowy z nim, słuchania o jego potrzebach, niewygodach, napięciach, bólach, uwięzionych dawno traumach. Uczymy się reagować na te rozpoznane sygnały wprowadzając do swojego repertuaru ruchowego pozycje i ruchy, które pozwalają odciążyć napięcia (także głębokie, podpowięziowe). Zwiększamy swój zasięg ruchomości mięśni, więzadeł i stawów bez przeciążeń. Poznajemy ruchy oparte o biomechanikę – biologicznie skuteczne, naturalne i bezwysiłkowe, zwiększające naszą wytrzymałość, siłę mięśniową, dotlenienie, ukrwienie. Uczymy się także automasażu tkanek poprzez ruch, w czasie którego usprawniamy swoje krążenie płynów w ciele (krew, limfa, płyn mózgowo-rdzeniowy), dotleniamy tkanki i pozbywamy się bólu i obrzęków. Wracamy do naturalnego, bezwysiłkowego oddechu wspartego współpracą wszystkich struktur aparatu oddechowego. Zastępujemy nie służące nam już niedbałe lub nawykowe schematy ruchowe i pozycje ciała takimi, które poprawiają naszą kondycję i komfort. Dużo pracujemy ze świadomością naszej koordynacji ruchowej, zwiększając łączność między lewą i prawą połową naszego ciała a sygnałami ruchowymi generowanymi w naszych półkulach mózgowych.

Terapeuta prowadzi nas poprzez serię precyzyjnych ruchów, zmieniając charakterystyczny dla nas, motoryczny wzorzec postawy ciała i dostarcza nowej drogi uczenia bezpośrednio do systemu nerwowo-mięśniowego. Efekty tej pracy są szybkie i trwałe.

Efektem ćwiczeń Bodyfulness jest poprawa naszej koordynacji ruchowej, kondycji oddechowej, elastyczności więzadeł, stawów i powięzi, zmniejszenie bolesności i „kanciastości” ruchów, a także nauczenie się prostych technik głębokiego odprężania ciała i umysłu.

Zajęcia dedykowane są dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej – gdyż każdy z nas wyniesie z nich to, co w jego przypadku jest na dziś deficytem – jedni zwiększą swą koordynację, inni sprawność i elastyczność ciała a jeszcze inni nauczą się jak łatwo można ciało odprężyć, wyciszyć.

Prowadzenie: dr Iwo Łaźniewska - doktor nauk biologicznych, w pracy badawczej zafascynowana mechanizmami ochronnymi komórek poddanych stresowi. Certyfikowany terapeuta Lifeimpression Bodywork (Ayurveda & Lifeimpressions Institute, USA). W pracy terapeutycznej z ciałem wykorzystuje metody terapii biodynamicznych oparte na technikach, które łączą między innymi zasady osteopatii, terapii czaszkowo-krzyżowej, neuroplastyczności oraz praktyki uważnego ruchu wg. metody Moshe Feldenkraisa i Donalda VanHowtena.

Organizacja: HARMONIUM Studio Rozwoju i Kreatywnej Edukacji

Adres: Aleja Piłsudskiego 54 w Olsztynie

Cykl warsztatowy BODYFULNESS obejmuje 8 półtoragodzinnych zajęć, dlatego nie można uczestniczyć w pojedynczych zajęciach.

Zobacz pełen PROGRAM na końcu tekstu

29 listopada 2017 godz. 18.15-19.45 bezpłatne spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych – wykład prezentujący metodę pracy i efekty dla ciała wraz z krótką lekcją pokazową.

Terminy zajęć II edycji (środy godz. 18.15-19.45):
6, 13, 20 grudnia 2017
3, 10, 17, 24, 31 stycznia 2018
 
Razem: 8 spotkań (12 zegarowych)

Inwestycja w siebie: 240 zł (opłata promocyjna za cały cykl warsztatowy)

Cykl zakończony dyplomem uczestnictwa w wymiarze 12 godzin.

Ilość miejsc ograniczona (maksymalnie 15 osób).

Wymagane wcześniejsze zapisy!

tel. 601 382 112

e-mail:

Prosimy zabrać ze sobą luźny strój do ćwiczeń, ciepłe skarpetki oraz matę.

Warunki uczestnictwa:

  1. Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wcześniejsza wpłata całej kwoty na konto Organizatora. Decyduje kolejność wpłat.

Harmonium Marek Ruczko

Nr konta mBank: 88 1140 2004 0000 3002 7587 6867

w tytule: opłata BODYFULNESS II edycja

  1. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu, jeśli nie zbierze się minimalna ilość Uczestników. W przypadku odwołania warsztatu Organizator zwraca całość kwoty osobom, które go opłaciły.
  2. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa nie później niż na 7 dni przed datą rozpoczęcia warsztatów Organizator zwraca 50% wpłaconej przez Uczestnika kwoty. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa później niż na 7 dni przed datą rozpoczęcia warsztatów Organizator nie zwraca wpłaconej kwoty.
  3. Za niewykorzystane zajęcia Organizator nie zwraca pieniędzy. 
  4. Istnieje możliwość wystawienia faktury po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby Organizatorowi.
  5. Dokonanie opłaty za warsztaty oznacza akceptację powyższych warunków.
 
PROGRAM [POZIOM 1]

W czasie cyklu 8 podstawowych zajęć będziemy po kolei zajmować się wszystkimi partiami ciała – przywracając im rozluźnienie, elastyczność, zdejmując napięcia.

1. Odczuwanie lewej i prawej strony ciała, uruchomienie krążenia płynów w ciele (krew, limfa, płyn mózgowo-rdzeniowy).

2. Koordynacja między obręczą barkową i miednicową, rozluźnienie grzbietu, ramion, nadgarstków.

3. Otwarcie barków, rozluźnienie mięśni karku.

4. Elastyczność w obręczy barkowej, otwarcie klatki piersiowej (żebra, mostek), odciążenie kręgosłupa (gł. odcinek szyjny i piersiowy),

5. Rozluźnianie podstawy czaszki i odcinka szyjnego kręgosłupa. Zwiększenie ruchu i zmniejszenia napięć karku. Mięśnie twarzoczaszki (rozluźnienie, dotlenienie, ukrwienie), w tym odciążanie żuchwy, nawilżanie gałek ocznych.

6. Odcinek lędźwiowy i krzyżowy kręgosłupa, obręcz miednicy.

7. Rozluźnanie mięśni dna miednicy, nawilżanie stawów biodrowych, zmniejszanie napięć w biodrach.

8. Ruchomość stawów biodrowych, kolanowych i skokowych. Różnicowanie mięśni w stopach, zmniejszanie obrzęków w kostkach. Koordynacja nóg – lewo-prawo.

Ponadto, wszystkie zajęcia kończą się nauką technik głębokiego rozluźniania ciała (struktur szkieletowych, mięśniowych, powięziowych).