BODYFULNESS - cykl warsztatowy [poziom 2]

Możesz uczynić to, co niemożliwe – możliwym,
potem to, co stanie się możliwym – łatwym,
a to co łatwe – pięknym”.
M. Feldekrais
 

INFORMUJEMY, ŻE LISTA UCZESTNIKÓW TEGO CYKLU WARSZTATOWEGO JEST JUŻ ZAMKNIĘTA.
Chętnych zapraszamy już wkrótce na kolejne edycje :)

Zapraszamy na I edycję [poziom 2] cyklu warsztatowego
 
BODYFULNESS - uważność ciała i ruchu wg metody Feldenkraisa i VanHowtena
[POZIOM 2]
 

Podczas warsztatów z uważności ciała i ruchu uczymy się porozumienia ze swoim ciałem, rozmowy z nim, słuchania o jego potrzebach, niewygodach, napięciach, bólach, uwięzionych dawno traumach. Uczymy się reagować na te rozpoznane sygnały wprowadzając do swojego repertuaru ruchowego pozycje i ruchy, które pozwalają odciążyć napięcia (także głębokie, podpowięziowe). Zwiększamy swój zasięg ruchomości mięśni, więzadeł i stawów bez przeciążeń. Poznajemy ruchy oparte o biomechanikę – biologicznie skuteczne, naturalne i bezwysiłkowe, zwiększające naszą wytrzymałość, siłę mięśniową, dotlenienie, ukrwienie. Uczymy się także automasażu tkanek poprzez ruch, w czasie którego usprawniamy swoje krążenie płynów w ciele (krew, limfa, płyn mózgowo-rdzeniowy), dotleniamy tkanki i pozbywamy się bólu i obrzęków. Wracamy do naturalnego, bezwysiłkowego oddechu wspartego współpracą wszystkich struktur aparatu oddechowego. Zastępujemy nie służące nam już niedbałe lub nawykowe schematy ruchowe i pozycje ciała takimi, które poprawiają naszą kondycję i komfort. Dużo pracujemy ze świadomością naszej koordynacji ruchowej, zwiększając łączność między lewą i prawą połową naszego ciała a sygnałami ruchowymi generowanymi w naszych półkulach mózgowych.

Terapeuta prowadzi nas poprzez serię precyzyjnych ruchów, zmieniając charakterystyczny dla nas, motoryczny wzorzec postawy ciała i dostarcza nowej drogi uczenia bezpośrednio do systemu nerwowo-mięśniowego. Efekty tej pracy są szybkie i trwałe.

Efektem ćwiczeń Bodyfulness jest poprawa naszej koordynacji ruchowej, kondycji oddechowej, elastyczności więzadeł, stawów i powięzi, zmniejszenie bolesności i „kanciastości” ruchów, a także nauczenie się prostych technik głębokiego odprężania ciała i umysłu.

Zajęcia dedykowane są dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej – gdyż każdy z nas wyniesie z nich to, co w jego przypadku jest na dziś deficytem – jedni zwiększą swą koordynację, inni sprawność i elastyczność ciała a jeszcze inni nauczą się jak łatwo można ciało odprężyć, wyciszyć.

Uwaga: Poziom II jest otwarty dla wszystkich chętnych, a więc nie ma konieczności wcześniejszego uczestnictwa w poziomie I.

Prowadzenie: dr Iwo Łaźniewska - doktor nauk biologicznych, w pracy badawczej zafascynowana mechanizmami ochronnymi komórek poddanych stresowi. Certyfikowany terapeuta Lifeimpression Bodywork (Ayurveda & Lifeimpressions Institute, USA). W pracy terapeutycznej z ciałem wykorzystuje metody terapii biodynamicznych oparte na technikach, które łączą między innymi zasady osteopatii, terapii czaszkowo-krzyżowej, neuroplastyczności oraz praktyki uważnego ruchu wg. metody Moshe Feldenkraisa i Donalda VanHowtena.

Organizacja: HARMONIUM Studio Rozwoju i Kreatywnej Edukacji

Adres: Aleja Piłsudskiego 54 w Olsztynie

Cykl warsztatowy BODYFULNESS obejmuje 8 półtoragodzinnych zajęć, dlatego nie można uczestniczyć w pojedynczych zajęciach.

Terminy zajęć I edycji poziomu 2 (środy godz. 18.15-19.45):
7, 14, 21, 28 lutego 2018
7, 14, 28 marca 2018
4 kwietnia 2018
 
Razem: 8 spotkań (12 zegarowych)

Inwestycja w siebie: 240 zł

Cykl zakończony dyplomem uczestnictwa w wymiarze 12 godzin .

Ilość miejsc ograniczona (maksymalnie 15 osób).

Wymagane wcześniejsze zapisy!

tel. 601 382 112

e-mail:

Prosimy zabrać ze sobą luźny strój do ćwiczeń, ciepłe skarpetki oraz matę.

Warunki uczestnictwa:

  1. Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wcześniejsza wpłata całej kwoty na konto Organizatora. Decyduje kolejność wpłat.

Harmonium Marek Ruczko

Nr konta mBank: 88 1140 2004 0000 3002 7587 6867

w tytule: opłata BODYFULNESS I edycja poziom 2, imię i nazwisko

  1. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu, jeśli nie zbierze się minimalna ilość Uczestników. W przypadku odwołania warsztatu Organizator zwraca całość kwoty osobom, które go opłaciły.
  2. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa nie później niż na 7 dni przed datą rozpoczęcia warsztatów Organizator zwraca 50% wpłaconej przez Uczestnika kwoty. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa później niż na 7 dni przed datą rozpoczęcia warsztatów Organizator nie zwraca wpłaconej kwoty.
  3. Za niewykorzystane zajęcia Organizator nie zwraca pieniędzy. 
  4. Istnieje możliwość wystawienia faktury po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby Organizatorowi (przy zapisach lub dokonywaniu opłaty).
  5. Dokonanie opłaty za warsztaty oznacza akceptację powyższych warunków.
 
PROGRAM [POZIOM 2]
Program poziom 2 skupia się na pogłębianiu sprawności w rejonie pleców, karku, obręczy barkowej, miednicy. Będziemy poszukiwać ruchów, które umożliwią różnicowanie mięśni pleców. W programie lekcji: bezpieczne wzorce ruchu w kierunku zginania kręgosłupa do przodu, skrętne na boki, uelastycznianie żeber, uwolnienie pracy mostka, otwieranie ramion.