Koncert relaksacyjny "PODRÓŻ" online

Koncert relaksacyjno - kontemplacyjny ONLINE

„PODRÓŻ”

SPIRIT TREE - Alicja Ruczko & Marek Ruczko

 

Koncert ten jest zaproszeniem do podróży w głąb siebie. 

W stan kontemplacyjny wprowadzi nas głos i dźwięki subtelnie brzmiących instrumentów.

Poprzez prowadzoną relaksację przejdziemy od czuwającego umysłu do głębokiej regeneracji i odpoczynku. Podczas koncertu usłyszymy piosenki z tekstami wspólnoty Szejkerów, Rumiego, w autorskich kompozycjach Alicji i Marka. Usłyszymy instrumenty z różnych części świata jak: kalimby, tongue drum, dzwonki koshi, tingsze, shruti box, będą też dźwięki gitary (w stroju 432Hz).

Znaczna część koncertu będzie kąpielą w dźwiękach trzynastu mis tybetańskich. Misy tzw. tybetańskie lub inaczej dźwiękowe, śpiewające są instrumentami o długiej tradycji wywodzącej się z okolic Himalajów. Obecnie, dzięki swym niezwykłym właściwościom - częstotliwościom wibracji używa się ich do relaksacji, muzykoterapii, wzmacniania i poprawy jakości życia. Dzięki subtelnej jakości wibracji oraz wielotonom, którymi "śpiewają" misy, nasze ciało wchodzi w stan głębokiego rozluźnienia, obniża się częstotliwość fal mózgowych oraz aktywuje układ przywspółczulny, powodując głębokie rozluźnienie, odpoczynek i regenerację organizmu na poziomie fizycznym i psychologicznym. Proces ten sprzyja doświadczeniu wewnętrznej ciszy i spokoju, a czasem prowadzi do wewnętrznej podróży – otwarcia na intuicję i symbolikę życiowych opowieści.

Wibracje dźwięku instrumentów i głosu rozbrzmiewać będą w sali i harmonizować każdego z nas z osobna i wszystkich razem. 

Zapraszają:

Alicja Ruczko - śpiew, misy tybetańskie, sansula, wave drum, tongue drum, shruti box, dzwoneczki koshi.
Marek Ruczko – gitara, wspomagajki, śpiew

O misach:
Misy tzw tybetańskie lub inaczej dźwiękowe, śpiewające są instrumentami o długiej tradycji wywodzącej się z okolic Himalajów. Obecnie, dzięki swym niezwykłym właściwościom - częstotliwościom wibracji używa się ich do relaksacji, muzykoterapii, wzmacniania i poprawy jakości życia. Dzięki subtelnej jakości wibracji oraz wielotonom, którymi "śpiewają" misy, nasze ciało wchodzi w stan głębokiego rozluźnienia, puszczają długotrwałe napięcia mięśniowe dzięki czemu ciało może rzeczywiści efektywnie odpocząć.

Koncert odbędzie się "na żywo" na platformie Facebooka w prywatnej grupie:  Podróż - koncert online

27 grudnia 2020, godz. 18:00

Koncert trwa około 90 minut.

Dostęp do transmisji: 20 zł

Koncert będzie dostępny na grupie do końca dnia 28.12.2020. Dzięki temu jest możliwość obejrzenia koncertu w innym czasie lub jego powtórzenia.

Kroki:

1. Wpłać na konto 20 zł

Studio Głosu i Dźwięku Alicja Ruczko

nr konta: 33114020040000300279609447

w tytule przelewu: koncert online 29.11.2020

2. Podaj swoją nazwę użytkownika na Facebooku lub wyślij prośbę o dołączenie do grupy. Prosimy o wysłanie przelewu i prośby o dołączenie do grupy odpowiednio wcześniej, żebyśmy zdążyli ją zaakceptować przed koncertem.

3.Prośba zostanie zaakceptowana po zaksięgowaniu przelewu i zostaniesz dołączona/dołączony do grupy.

4.Włącz Facebook i wejdź na grupę w niedzielę 29 listopada kilka minut wcześniej przed koncertem.

5.Przygotuj sobie wygodne miejsce do leżenia lub siedzenia, koc; polecamy też włączenie słuchawek lub głośnika.

6. Transmisja koncertu zacznie się o godz. 18:00.

 

Organizacja:

STUDIO GŁOSU I DŹWIĘKU Alicja Ruczko,
HARMONIUM Studio Rozwoju i Kreatywnej Edukacji


Alicja Ruczko
Artystka, dyplomowana specjalistka w dziedzinie emisji i terapii głosu; terapeutka dźwiękami mis tybetańskich. Twórczyni metody - Voice Healing©. To holistyczna metoda patrzenia na człowieka, w której kluczowym narzędziem jest wibracja głosu - naturalne narzędzie uzdrawiania. Alicja prowadzi swoją praktykę Studio Głosu i Dźwięku w Olsztynie, również w różnych częściach Polski.

Możesz nas zobaczyć i posłuchać na You Tube:

https://www.youtube.com/channel/UC5mAB8CsSWYPDg_gUfTrSBA


Marek Ruczko
Przewodnik w praktyce jogi, relaksacji i uważności; twórca metody Tańcz Siebie™ - naturalnej i uważnej ekspresji poprzez ruch; biomasażysta; pedagog; założyciel i właściciel Studia Harmonium w Olsztynie; twórca muzycznej inicjatywy Muzykanci Serca oraz współtwórca koncertów relaksacyjnych. W swojej praktyce podąża osobistą ścieżką serca poszukując metod i technik prowadzących do integralnego i harmonijnego rozwoju człowieka. 
www.harmoniumstudio.pl

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bezpieczeństwo i komfort w koncertach stacjonarnych:
Słuchasz koncertu w najwygodniejszej dla siebie pozycji, na siedząco lub na leżąco, przykryta/przykryty kocem.
Prosimy o zabranie swojej maty i koca.
Przeciwwskazania do uczestnictwa w koncercie: wysoka gorączka, implanty, rozrusznik serca, pierwszy trymestr ciąży, epilepsja.