Prowadzący

Marek Ruczko

ZAŁOŻYCIEL I WŁAŚCICIEL STUDIA HARMONIUM • INSTRUKTOR JOGI AKADEMICKIEJ I RELAKSACJI • BIOMASAŻYSTA • ANIMATOR EKSPRESJI POPRZEZ RUCH

Założyciel i właściciel Studia Harmonium, pedagog, instruktor jogi akademickiej i relaksacji, biomasażysta, animator ekspresji poprzez ruch, akordeonista z zamiłowania. Od kilkunastu lat zajmuje się poznawaniem i praktykowaniem technik pracy z ciałem w zakresie ekspresji ruchu, jogi, relaksacji, oswajania stresu, rekreacji ruchowej i profilaktyki zdrowotnej w kraju i zagranicą.

Posiada państwowe kwalifikacje do prowadzenia zajęć hatha jogi i technik relaksacyjnych z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od wielu lat zgłębia techniki uważnościowe poprzez pracę z ciałem, poszukuje technik spontanicznego i naturalnego wyrażania i komunikowania się w ruchu. Praca z ciałem jest jego pasją, którą traktuje jako technikę poznawania siebie, dbania o własne zdrowie oraz jeden z aspektów rozwoju osobistego.

Ukończył studia doktoranckie na Wydziale Nauki Społecznych i Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, podczas których zajmował się teoretycznym i praktycznym badaniem działań performatywnych. Stypendysta The Kosciuszko Foundation na Uniwersytecie w Akron w School of Dance, Theatre, and Arts Administration (USA).

Wiedzę z zakresu teatru i technik performatywnych zdobywał u wielu wybitnych specjalistów w kraju i zagranicą, m.in. Jamesa Slowiaka i Jairo Cuesty (New World Performance Laboratory, USA) w projekcie teatralno-edukacyjnym „Gildia” realizowanym przez Stowarzyszenie "Tratwa" w Olsztynie oraz jako aktor-stażysta w Stanach Zjednoczonych. Przez wiele lat uczył się muzyki tradycyjnej i poznawał jej społeczny kontekst od wybitnego skrzypka Południowego Mazowsza Jana Gacy. Muzyka i ruch daje mu radość w życiu oraz możliwość spotkania z drugim człowiekiem.

Założyciel i lider wielu inicjatyw m.in. Studia Relaksacji i Jogi, Pracowni Działań Performatywnych, Podróżniczego Kolektywu Skrzypcowego, Orkiestry Wczorajszego Fasonu. Wieloletni lider Stowarzyszenia „Tratwa”, któremu zawdzięcza możliwość uczenia się od wybitnych specjalistów oraz znakomitą część swojego doświadczenia; realizuje i współprowadzi w nim wiele projektów dotyczących wykorzystywania sztuki, społecznego i kulturowego kapitału do aktywizowania i integrowania społeczności lokalnych. Uczestnik ekspedycji kulturowych, przedsięwzięć muzycznych i teatralnych w Polsce i zagranicą. Od kilku lat prowadzi działania, warsztaty, szkolenia oraz regularne zajęcia związane ze swoimi pasjami.

Uwielbia uczyć się, odkrywać nowe dla siebie obszary pracy oraz dzielić się swoją wiedzą. Nieustannie ją zgłębia i doskonali swoje umiejętności. Swoje zawodowe wyzwanie postrzega jako możliwość samorozwoju oraz służbę innym.

Osobiście poszukuje metod i technik prowadzących do integralnego i harmonijnego rozwoju.

Pasjonat wiatru, koni oraz abstrakcyjnego humoru o rycerzach i wiśniach w słoiczku.

Alicja Ruczko

SPECJALISTA EMISJI I TERAPII GŁOSU • TERAPEUTKA VOICE HEALING

Dyplomowana specjalistka w dziedzinie emisji i terapii głosu. Twórczyni terapeutycznej metody - Voice Healing©. To holistyczna metoda patrzenia na człowieka, w której kluczowym narzędziem jest wibracja głosu - naturalne narzędzie uzdrawiania.

Alicja wiele lat uczyła się pracy z organicznym ciałem, poznawała tajniki dźwięków oraz pracy z pieśnią tradycji. W swojej praktyce korzysta również z wiedzy z zakresu min: komunikacji werbalnej, logopedii artystycznej, relaksacji, muzykoterapii, technik min.: Aleksandra, Body-Mind Centering, The Life Impression Bodywork oraz Biologii Totalnej. Użyteczne są dla niej również umiejętności z zakresu sztuk performatywnych i teatru. Prowadziła dziesiątki warsztatów i sesji indywidualnych w obszarze pracy z głosem, performing arts, emisji i terapii głosu. 

Prowadzi indywidualne sesje/zabiegi oraz warsztaty i cykle warsztatowe „Uzdrawiająca moc głosu”. Od 2016 roku prowadzi swoją praktykę w HARMONIUM Studio Rozwoju i Kreatywnej Edukacji w Olsztynie.

Więcej informacji:
http://www.voicemission.pl/
http://harmoniumstudio.pl/

Współpraca