tańcz siebie™

TAŃCZ SIEBIE - przestrzeń spontanicznej i naturalnej ekspresji oraz uważnej obecności w ruchu.

 

TAŃCZ SIEBIE™ to autorska praktyka Marka Ruczko w formie cyklu spotkań dotyczących ruchu - poszukiwania wewnętrznego przepływu, spontanicznej i naturalnej ekspresji, uważności, połączenia z oddechem, otwarcia na impulsy pochodzące z wewnątrz ciała oraz z zewnątrz. To swoista podróż w głąb siebie oraz przestrzeń twórczej pracy, w której możliwe jest bycie tu i teraz, spotkanie z samym sobą oraz z drugim człowiekiem na innym poziomie, niż ma to miejsce w życiu codziennym.

Cały cykl TAŃCZ SIEBIE™ składa się z 4 niezależnych sesji o różnych tematach:

#1 Relaks w ruchu

Sesja dotycząca rozluźniania, odpuszczania napięć, poszukiwania zabawy, przepływu i radości poprzez spokojne ćwiczenia, spontaniczny ruch z muzyką oraz uważny relaks w spoczynku.

#2 Uważność w ruchu

Sesja dotycząca kierunkowania uwagi oraz zwiększania świadomości oddechu, pracy zmysłów, reakcji i bycia w relacji. Sesja zawiera ćwiczenia indywidualne i grupowe, spontaniczny ruch z muzyką oraz relaks w spoczynku.

#3 Wewnętrzna podróż

Sesja dotycząca uważnej eksploracji i spontanicznej ekspresji tego, co zapisane w nas na poziomie ciała i emocji oraz połączenia z własną wyobraźnią i intuicją. Sesja zawiera ćwiczenia indywidualne, spontaniczny ruch z muzyką oraz relaks w spoczynku.

#4 Spotkanie w ruchu

Sesja dotycząca komunikacji, której językiem jest ciało i jego spontaniczny ruch w przestrzeni. Proste działania służą do głębszego spotkania z samym sobą i innymi poza słowami, codzienną tożsamością czy kontekstem kulturowym. Sesja zawiera prowadzoną improwizację indywidualną i grupową przy muzyce oraz relaks w spoczynku.

 
Można uczestniczyć w całym cyklu lub w pojedynczych sesjach.
Nie trzeba mieć żadnych doświadczeń z ruchem czy tańcem, czasem nawet dobrze ich nie mieć.
Prosimy zabrać ze sobą wygodne, niekrępujące ruchów ubranie oraz ciepłe skarpetki i bluzę do relaksu. Poruszamy się na boso.
Spotkania odbywają się atmosferze bezpieczeństwa, wzajemnego szacunku i zaufania.
 

Prowadzenie: Marek Ruczko

Tańcz siebie™ to efekt moich wieloletnich osobistych poszukiwań oraz doświadczeń zdobywanych w pracy z ciałem, ruchem i uważnością w obszarach parateatru, muzyki, tańców wirowych i wspólnotowych oraz praktyk jogicznych. Łączy w spójną całość różne techniki oraz działania, które poznaję, rozwijam i tworzę.
To prosta praktyka, która wspiera mój rozwój wewnętrzny oraz funkcjonowanie w życiu codziennym. Umożliwia wgląd w siebie, daje mi radość, ukojenie, pobudza energię życiową oraz zwiększa ciekawość siebie i innych. To przestrzeń spotkania w ruchu, którą pragnę dzielić się z innymi.
Zapraszam serdecznie. Marek Ruczko