Spirit Tree "Podróż" - koncert

Spirit Tree - koncert relaksacyjno-kontemplacyjny
„Podróż” - utwory premierowe !
 
Koncert ten jest zaproszeniem do indywidualnej i grupowej muzycznej podróży. Uwaga osób kierowana jest do nich samych, by mogły doświadczać muzyki i przeżywać w niej siebie. W pewnym momencie możliwe staje się połączenie we wspólnym śpiewaniu i współtworzeniu tego spotkania.
W stan kontemplacyjny wprowadzi nas głos i dźwięki subtelnie brzmiących instrumentów. Podczas koncertu usłyszymy piosenki z tekstami artystów, wspólnoty Szejkerów oraz Rumiego, w autorskich kompozycjach Alicji i Marka. Oprócz gitary (w stroju 432 MHz) usłyszymy instrumenty z różnych części świata: sansula, tongue drum, dzwonki koshi, tingsze, shruti box. Część koncertu będzie kąpielą w dźwiękach trzynastu mis tybetańskich, która da nam rozluźnienie ciała, ukojenie zmysłów i emocji.
Wibracje dźwięków instrumentów i głosu rozbrzmiewać będą w sali i harmonizować każdego z nas z osobna i wszystkich razem.
Koncertu słuchamy na leżąco lub siedząco.
 
Kiedy: 27 lutego 2022r., godz 18:00.
Gdzie: Harmonium Studio, Al. Piłsudskiego 54, Olsztyn
Bilet: 70zł
Rezerwacja: napisz sms do Alicji (691-21-33-88), gdy uzyskasz potwierdzenie, wpłać na konto należność 33 1140 2004 0000 3002 7960 9447 Studio Głosu i Dźwięku Alicja Ruczko (w przelewie wpisz „bilet”).
Przestrzeń jest nieduża - koncert super kameralny.
Czas trwania: 1,5 godz.
Uwaga! Na koncert przynieś: karimatę, koc, możesz poduszkę.
 
Spirit Tree - Alicja Ruczko & Marek Ruczko
Alicja Ruczko
Artystka, współtwórczyni zespołu Spirt Tree, dyplomowana specjalistka w dziedzinie emisji i terapii głosu, terapeutka dźwiękiem mis tybetańskich, uzdrowicielka, medium. Twórczyni metody - Voice Healing©, którego kluczowym narzędziem jest wibracja głosu. Głównym celem metody jak i koncertów jest wspieranie procesu uwalniającego naturalną ekspresję życiową i przywracanie komfortu i radości życia człowieka. Życie pełnią!
Od 2006 roku prowadzi swoją praktykę Studio Głosu i Dźwięku, współpracuje z HARMONIUM Studio i innymi ośrodkami wspierającymi rozwój człowieka, wykłada w Policealnym Studium Aktorskim przy Teatrze w Olsztynie.
Prowadzi warsztaty, indywidualne sesje, koncerty mis tybetańskich, śpiewa i gra w Spirit Tree.
Wierzę, że słowa nie są w stanie opisać osoby, dlatego wymykam się słowom i wyrażam się głównie dźwiękiem.
Marek Ruczko vel Książę Relaksu
Przewodnik w praktyce jogi, relaksacji i uważności; twórca praktyk naturalnej i uważnej ekspresji poprzez ruch oraz łączenia poszukiwań wewnętrznych z życiem codziennym; pedagog; założyciel i właściciel Studia Rozwoju Człowieka Harmonium w Olsztynie; twórca muzycznej inicjatywy Muzykanci Serca oraz współtwórca Spirit Tree. W swojej praktyce podąża osobistą ścieżką serca poszukując metod i technik prowadzących do integralnego i harmonijnego rozwoju człowieka.
 
 
 
O misach tybetańskich
Misy tzw. tybetańskie lub inaczej dźwiękowe, śpiewające są instrumentami o długiej tradycji wywodzącej się z okolic Himalajów. Obecnie, dzięki swym niezwykłym właściwościom - częstotliwościom wibracji używa się ich do relaksacji, muzykoterapii, wzmacniania i poprawy jakości życia. Dzięki subtelnej jakości wibracji oraz wielotonom, którymi "śpiewają" misy, nasze ciało wchodzi w stan głębokiego rozluźnienia, obniża się częstotliwość fal mózgowych oraz aktywuje układ przywspółczulny, powodując głębokie rozluźnienie, odpoczynek i regenerację organizmu na poziomie fizycznym i psychologicznym. Proces ten sprzyja doświadczeniu wewnętrznej ciszy i spokoju, a czasem prowadzi do wewnętrznej podróży – otwarcia na intuicję i symbolikę życiowych opowieści.